Fotografia rodzinna

Fotografia rodzinna to dla mnie reportaż i portret. Fajnie jest spotkać się w studio z rodziną, bo nawet w „sterylnych” studyjnych warunkach powstają wspaniałe prace. Tak jak w przypadku oferty fotografii portretowej preferuję warunki naturalne dla klienta/rodziny. Miejsce w którym czują się najpewniej i bezpiecznie.

Idealna sesja rodzinna dla mnie to sesja która zaczyna się w domu klienta przygotowaniami, tak jak w ofercie reportażu ślubnego. Możliwość obcowania w naturalnych warunkach domowego zamieszania zawsze zwiększa szanse na prawdziwe, rodzinne zdjęcia. Po przygotowaniach, w zależności od wcześniejszych ustaleń udajemy się w plener. Zwykle godzina w plenerze w zupełności wystarczy, aby powstała kolekcja prawdziwych ujęć odpowiadających indywidualnemu charakterowi rodziny. Tak jak w przypadku sesji portretowej, czy to w domu, czy to w plenerze lub studio (w zależności jaką ofertą jest zainteresowany klient), pierwsze minuty to wspólne poznanie i ustalenie oczekiwań.

W przypadku sesji rodzinnej jest to o wiele łatwiejsze niż w przypadku sesji portretowej, bo jestem głównie obserwatorem. Ustawienie rodziny „pod ścianką” i zdjęcie grupowe/rodzinne to podstawowa opcja każdej sesji rodzinnej i oczywiście takie zdjęcia muszą się odbyć. W mojej ofercie proponuję dodatkowo pokazanie Państwa w Waszym „środowisku naturalnym”. Nie tylko w domu jako miejscu w którym spędzacie większą część życia, ale również w tych miejscach z którymi czujecie się specjalnie związani. To może być np park gdzie spacerujecie, stadnina w której dzieci ćwiczą jazdę konną, boisko piłkarskie syna podczas treningu,  lub jakiekolwiek inne miejsce, „Wasze” miejsce.